Loading...
Przejdź do treści poniżej

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

Biblioteka Publiczna - 1 piętro


Filia „Miasteczko Wilanów”

Mając na uwadze Państwa wygodę oraz chcąc być bliżej Czytelników, otworzyliśmy nową filię biblioteczną w sercu Miasteczka Wilanów. Biblioteka mieści się na pierwszym piętrze Centrum Alto, wśród wielu punktów usługowych, w tym sklepu Sezam. Sąsiaduje ona bezpośrednio z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 24 i Centrum Kultury Wilanów.

Filia „Miasteczko Wilanów” to nie tylko miejsce wypożyczania książek. To również doskonała
i nowoczesna przestrzeń do spotkań kulturalnych, obcowania ze sztuką, spędzania czasu zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na około 450 m² przyjaźnie zaaranżowanej powierzchni mieści się bogaty księgozbiór obejmujący nie tylko książki tradycyjne, ale również audiobooki oraz gry planszowe. Oferta Biblioteki obejmuje także bezpłatny dostęp do wypożyczalni ebooków Legimi oraz e-learningowych kursów językowych. Nasze zbiory obejmują wiele nowości i stale się poszerzają. Nie brakuje tu kameralnych miejsc, w których można spokojnie oddać się lekturze. Wszystkie dzieci zapraszamy do korzystania z wyróżniającej nas atrakcji, jaką jest „magiczny dywan” czyli interaktywna podłoga, która pełni rolę edukacyjną oraz rozrywkową, jest także doskonała do ćwiczeń koordynujących ruchy. Dorosłych zapraszamy do lektury codziennej prasy, z którą można zapoznać się przy pysznej kawie. Placówka posiada również stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Naszym celem jest promocja czytelnictwa, współpraca z przedszkolami oraz szkołami i prowadzenie zajęć bibliotecznych. Najmłodszych zapraszamy na spotkania w Klubie Małego Czytelnika, troszkę starszych na popołudniowe warsztaty plastyczne. Dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym przygotowaliśmy zajęcia „Czasami strach ma wielkie oczy” dotyczące poznawania świata emocji. Na Czytelników w wieku 6-8 lat czekają warsztaty radzenia sobie z trudnościami i wzmacniania motywacji do nauki „Sprawna ręka – bystre oko”. Dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych prowadzimy spotkania autorskie. Dorosłych serdecznie zapraszamy na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Pragniemy, aby Filia „Miasteczko Wilanów” była przyjazna dla każdego i zachęcała do spędzania wolnego czasu na czytaniu i aktywnym udziale w organizowanych przez nas inicjatywach.

Al. Rzeczypospolitej 14
02-972 Warszawa

Otwarte
Poniedziałek 12:00-19:00
Wtorek 9:00-16:00
Środa 12:00-19:00
Czwartek 9:00-16:00
Piątek 12:00-19:00